WKS Lipka - strona nieoficjalna

WKS Lipka - Borowianka Borowa
Ładowanie...

Brak aktywnych ankiet.

Pełna pula na początek wiosny

• autor: karoll1, 2014-03-25 18:44

KP Bystre - WKS Lipka 2:3

Bramki dla WKS-u: Michał Machnik (2), Marcin Machnik (1)

Na inaugurację piłkarskiej wiosny WKS pojechał do gminy Oleśnica, by zmierzyć się tam z dość niewygodnym dla nas przeciwnikiem - ekipą KP Bystre. Choć bilans gier między Lipką a Bystrem był korzystniejszy dla WKS-u (5 spotkań - 2 zwycięstwa WKS-u, 2 remisy, 1 wygrana Bystrego), to spotkania pomiędzy tymi drużynami zawsze były wyrównane. I tym razem 3 punkty nie przyszły łatwo.

W rundzie jesiennej zwyciężyliśmy przed własną publicznością z KP 3:1. Klub z Bystrego mógłby znajdować się w tabeli znacznie wyżej, gdyby nie to że Wydział Gier DZPN odebrał kilka punktów naszemu ostatniemu rywalowi (walkowery). W niedzielę, w tradycyjnej już dla inauguracji wiosny deszczowej aurze, zwycięstwo naszej drużynie zapewniły bramki zdobyte przez braterski duet - Michała i Marcina Machników. Ten pierwszy dopisał do swojego konta 2 trafienia. Zwycięstwo w pierwszej serii spotkań pozwala z optymizmem spoglądać na wiosnę. Tym bardziej, że już w najbliższej kolejce podejmujemy u siebie w meczu na szczycie Czarnych Chrząstawa, aktualnego lidera. W 14. kolejce Czarni pokonali na własnym boisku Długołękę 2000 2:1.

W pozostałych meczach:

Pierwszą wygraną w tym sezonie zanotowała Borowianka pokonując w Brzeziej Łące Tęczę. Czy Borowa przestanie wreszcie okupować ostatnie miejsce w lidze?

Aspirująca do awansu Widawa Kiełczów straciła punkty w Wojnowicach. Spisująca się w tym sezonie poniżej oczekiwań Skra zremisowała ze spadkowiczem z Klasy A 2:2. Inny spadkowicz - Piast Nadolice - także podzielił się punktami - zremisował z naszym lokalnym rywalem Widawą Stradomia. Wysoką wygraną w Rakowie nad Tęczą odniósł KS Byków.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Skra Wojnowice 12:0 Tęcza Raków
Tęcza Brzezia Łąka 2:2 Piast Nadolice
Borowianka Borowa 2:1 WKS Miłowice
Widawa Kiełczów 5:2 KP Bystre
WKS Lipka 4:3 Długołęka 2000
Widawa Stradomia 0:0 Czarni Chrząstawa

WKS LipkaDługołęka 2000
WKS Lipka 4:3 Długołęka 2000
2014-04-13, 11:00:00

oceny zawodników »

Tęcza Raków - WKS Lipka
KS Byków - Widawa Stradomia
Czarni Chrząstawa - Widawa Kiełczów
KP Bystre - Borowianka Borowa
WKS Miłowice - Tęcza Brzezia Łąka
Piast Nadolice - Skra Wojnowice

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.